4 edycja
warsztatów zakończona

Sylwetki prowadzących

Poznań

Andrzej Dubiel
Andrzej Dubiel Python Developer

Programowaniem interesuję się już 11 lat, jednak komercyjne doświadczenia zdobywam od 5 lat tworząc zarówno małe jak i rozbudowane systemy oparte na języku PHP. Pierwszą styczność z Pythonem miałem w 2014 roku pisząc kilka niewielkich skryptów dla mini-komputera RaspberryPi. Po uczestnictwie w warsztatach Python Has Power w 2015 roku przekonałem się, że czas na zmianę języka - tak odkryłem moją nową pasją. W 2016 roku dołączyłem do zespołu STX Next, gdzie mogę doskonalić swoje umiejętności i wiedzę na temat tego języka. Cenię go za przejrzystość i szybkość tworzenia.
Poza programowaniem interesuję się ekonomią, systemami prawnymi i gospodarczymi w różnych krajach.

Poznań

Filip Górczyński
Filip Górczyński Python Developer

Przygoda z programowaniem zaczęła się chyba z najgorszej możliwej strony - zakochałem się w Perlu. Rekreacyjnie i mniej ambitnie pisałem w C. Na przeprowadzkę ze znacznie mniejszej miejscowości - ze Słupcy - wpływ miał ogrom możliwości jakie serwował Poznań: szansa pracy jako programista, rozwoju oraz kontaktów z innymi programistami.
Pythonem zainteresowałem się kilka lat temu ze względu na ciągłe zachwalanie wśród współpracowników oraz duże możliwości języka i przejrzysty kod. Ze względu na prawie 10-letni staż w PHP ciężko było się wyrwać, jednak dzięki warsztatom Python Has Power w 2014 roku wreszcie się zdecydowałem i migracja do Pythona była jedną z 2 najlepszych decyzji jakie podjąłem w życiu.
Po godzinach z przyjemnością katuję się na treningach CrossFit i Brazylijskiego Jiu Jitsu.

Poznań

Jerzy Ellert
Jerzy Ellert Python Developer

Moje wykształcenie nie jest bezpośrednio związane z informatyką, a tym bardziej tworzeniem oprogramowania, jestem z wykształcenia fizykiem, skończyłem UAM w Poznaniu. Jednakże programowanie zawsze mnie interesowało i jego początki sięgają Basic'a na maszynie, którą wielu moim młodszych kolegów zna głownie ze słyszenie, ZX Spectrum.
Prawdziwe zawodowe paranie się programowaniem rozpocząłem dość szybko, od razu po studiach. Był to, teraz już dość archaiczny język, Informix 4gl służący do tworzenia aplikacji bazodanowych w semi-grafice. Praca w 4gl'u trwała prawie 13 lat. Mam także doświadczenie w C++. Posiadam także większe doświadczenie w innym obiektowym języku programowania, prawie 7 letnie, tzn. w Javie. Od 2010 rozpocząłem swoją przygodę, równolegle z pracą jako programista Javy, w interdyscyplinarnym projekcie w grupie kardiologów i fizyków.
Mój udział jest związany badaniem, przy pomocy przeze mnie tworzonego oprogramowania, zjawiska odkrytego przez polskich naukowców, tzw. asymetrii rytmu serca. Ponieważ Python jest generalnie dość popularny w środowisku naukowym, stąd mój pierwszy z nim kontakt. Sam język zafascynował mnie swoją zwięzłością i elegancją, a miałem z czym porównywać.
Z STX Next nawiązałem kontakt można powiedzieć dość przypadkowo. Mój kolega z wcześniejszej pracy powiedział mi o firmie prowadzącej warsztaty z Pythona, było to oczywiście Python Has Power, w 2014 roku. Zainteresowałem się tym, ponieważ chciałem sprawdzić swoje, w tym momencie prawie 4-letnie, umiejętności. Wynik tego spotkania był taki, że po prostu zmieniłem pracę i do dziś nie żałuję tej decyzji. Python i bogactwo przeróżnych bibliotek/frameworków z nim związanych, i wykorzystywanych w STX Next, pozwala na ogromny rozwój osobisty jako programista, co do dnia dzisiejszego sprawia mi wielką frajdę.

Poznań

Łukasz Jagodziński
Łukasz Jagodziński Python Developer

Z wykształcenia jestem Inżynierem Informatyki o specjalizacji PHP. Swoją edukację oraz karierę rozpoczynałem w Gnieźnie. Odkąd pamiętam fascynował mnie jednak Python. Pierwsze próby programowania w tym języku rozpocząłem w domu, stając się fascynatem i geekiem. Przełom w mojej karierze developera to pierwszy projekt w Django w roku 2008. Potem chęć robienia większych, bardziej skomplikowanych projektów i rozwoju w Pythonie zaprowadziła mnie do Poznania. Wybrałem STX Next i zanurkowałem głęboko w Pythonie. Po godzinach jestem pasjonatem gier komputerowych i jednym z 20 developerów w elitarnej GameDev School w Warszawie. Wykładam na WSNHiD programowanie w Django a podczas konferencji PyCon PL w październiku 2014 prowadziłem warsztaty z tworzenia gier komputerowych w Pythonie.

Poznań

Mateusz Łobocki
Mateusz Łobocki Python Developer

Jestem absolwentem wydziału Fizyki Technicznej, Politechniki Poznańskiej. Przygodę z programowaniem rozpocząłem na studiach, głownie zajmując się tworzeniem symulacji procesów fizycznych w C++. Pythona poznawałem w wolnych chwilach, traktując go jako odskocznie od tego, co robiłem na co dzień. Aktualnie spełniam się jako Python Developer w STX Next, gdzie poznałem wielu wspaniałych ludzi, równocześnie mając możliwość pracy w interesujących mnie projektach.
Prywatnie, bawię się w Airsoft, pogrywam na PS4 i przerzucam sporo żelastwa w Jatomi ;).

Wrocław

Alexey Subbotin
Alexey Subbotin Python Developer

Przygodę komercyjnego web developmentu rozpocząłem z Symfony 1.0 na drugim roku studiów na Politechnice Wrocławskiej. Przez krótki okres czasu miałem również okazję pracować w Zend Framework, jednak po upływie sześciu miesięcy pracy z PHP za namową kolegi rozpocząłem pracę z Django. Już w czasie realizacji pierwszego projektu w tej technologii, poznawałem podstawy Pythona. W pogłębianiu wiedzy z zakresu Pythona pomogło mi czytanie kodu źródłowego, zarówno standardowych, jak i popularnych open source'owych bibliotek. Moje doświadczenie w pracy z różnymi językami oraz kilkuletnia praktyka zawodowa ostatecznie wpłynęły na wybór Pythona, który pozostaje moim głównym narzędziem pracy.

Wrocław

Dawid Kostyszak
Dawid Kostyszak Python Developer

Pierwszą styczność z programowanie miałem w liceum zaczynając od prostego HTML'a i PHP. Dopiero na studiach przeszedłem na jasną stronę mocy, gdy poznałem tajniki języka Python. Zamiłowanie do Pythona przyszło szybko, a jego składnia, prostota i czytelność od razu mi się spodobały. W trakcie studiów poznałem jeszcze kilka innych języków, jednak to Python jest moim faworytem. Po kilku kursach na studiach i pogłębieniu swojej wiedzy z Pythona w 2013 r. rozpocząłem swoją pierwszą pracę właśnie w STX Next. Tutaj nauczyłem się Django i poznałem inne nowe technologie zarówno back-endowe jak i front-endowe. Praca w STX Next pozwoliła mi się rozwinąć jeszcze bardziej i poznać nowych ciekawych ludzi.

Wrocław

Mateusz Sobas
Mateusz Sobas Python Developer

Jestem absolwentem informatyki, zarówno Politechniki Wrocławskiej jak i Blekinge Tekniska Högskola w Szwecji. Po skończeniu studiów zacząłem pracę jako programista Java przy projekcie związanym z bankowością. Zajmowałem się tam między innymi autoryzacją i autentykacją. Mimo, że zadania związane z bezpieczeństwem, bardzo mi pasowały, zmieniłem pracę.
Główną przyczyną tej zmiany była chęć pisania w Pythonie, którego poznałem na studiach i chciałem go zgłębić w projektach komercyjnych. Najbardziej w Pythonie podoba mi się czytelność kodu i podejście 'batteries included'.
Do STX Next dołączyłem w sierpniu 2015 i praca tu daje mi wiele możliwości do rozwoju zarówno w Pythonie jak i w technologiach frontendowych.

Wrocław

Mateusz Sobczak
Mateusz Sobczak Python Developer

Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej Wydziału Informatyki i Zarządzania. Ukończyłem również technikum informatyczne w Nowej Soli. Od 2 lat zajmuję się zawodowo tworzeniem oprogramowania, wykorzystując Pythona oraz Django.
Wybrałem Pythona, ponieważ jego czytelność, prostota używania oraz ogromna społeczność przekonały mnie, że warto się go uczyć. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia, poznawałem nowe elementy oraz biblioteki, które coraz bardziej przekonywały mnie o tym, że posiada on niesamowity potencjał.
Interesuję się:
- architekturą oprogramowania
- architekturą infrastruktury
- dobrymi praktykami programistycznymi
- procesem wytwarzania oprogramowania
Obecnie po godzinach poznaję Domain Driven Design oraz możliwości wykorzystania technik programowania funkcyjnego, w paradygmacie obiektowym.

Wrocław

Paweł Lis
Paweł Lis Python Developer

Tworzeniem stron WWW zainteresowałem się w podstawówce przy okazji konkursu informatycznego. Potem w gimnazjum poznawałem PHP, MySQL, Pascala i Delphi, a do kieszonkowego dorabiałem tworząc proste strony-wizytówki albo przerabiając PSD na szablony. Obecnie studiuję na Politechnice Wrocławskiej, gdzie poznałem C i C++, a Pythona nauczyłem się najpóźniej, bo dopiero na stażu w korporacji. Przy okazji poznałem tam Django oraz pogłębiłem znajomość Javascriptu i AngularJS. Od tamtej pory Python to mój ulubiony język i ciągle staram się lepiej poznać jego biblioteki i frameworki. Oprócz tego interesuję się sztucznymi sieciami neuronowymi i giełdą. W 2015 roku przyszedłem na warsztaty Python Has Power, a niecały miesiąc później dostałem pracę w STX Next jako Python Developer.

Wrocław

Rafał Nowicki
Rafał Nowicki Python Developer

Jestem młodym, zmotywowanym i szybko uczącym się software developerem. Od zawsze interesowałem się nowymi technologiami, ale programować nauczyłem się dopiero na studiach. Z języków, jakie poznałem, najbardziej spodobał mi się Python - głównie ze względu na swoją filozofię i czytelność. Dla mnie piękny kod, to kod napisany w Pythonie - Pythonic Way. Dzięki współpracy z STX Next poznałem wielu inspirujących ludzi, z którymi każdego dnia uczę się czegoś nowego. Zacząłem pracę jako Python Developer (Django, Flask), natomiast elastyczność pracy pozwoliła mi również na zdobycie wiedzy z wielu innych dziedzin, takich jak technologie front-endowe (Backbone.js, React), infrastuktura i środowisko (vagrant, fabric, docker). Rozwinąłem także umiejętności miękkie i biznesowe (praca w Scrumie, wpływ na tworzenie produktu).

Wrocław

Krzysztof Żuraw
Krzysztof Żuraw Python Developer

Z Pythonem po raz pierwszy zetknąłem się podczas studiów geomatycznych na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Z początku wykorzystywałem ten język programowania do analiz przestrzennych i operacji matematycznych. Od razu przypadła mi do gustu jego składnia oraz prostota przy tworzeniu oprogramowania, nawet tego bardziej skomplikowanego. Później poznałem wspaniałych ludzi należących do pythonowej społeczności, do której sam dołączyłem. Obecnie pracuję w STX Next, gdzie na co dzień programuję w Pythonie i Django. W wolnym czasie udzielam się w lokalnym klubie Toastmasters, tworzę aplikacje oraz prowadzę specjalistycznego bloga (http://krzysztofzuraw.com/)

Piła

Patryk Gruszka
Patryk Gruszka Python Developer

Zaczynałem jako front-end Developer, który dostosowywał PSD pod Wordpressa. Przez jakiś czas pisałem w PHP i Ruby On Rails. Później poznałem Pythona, który przyciągnął mnie swoją prostotą. W 2009 roku rozpocząłem pracę w STX Next. Od tego czasu brałem udział w kilkunastu projektach dla banków, jak i dla dużych zagranicznych klientów. Dzięki temu poznałem praktyczne zastosowanie samego Pythona i kilka frameworków webowych (Django, Flask, Pyramid). Interesuję się JavaScriptem. Na swoim koncie mam kilka projektów single-page z użyciem Ext JS, Backbone. Aktualnie pełnię rolę Office Leadera w pilskim biurze, koordynuję i nadzoruję pracę developerów. Po pracy interesuję się e-sportem.

Łódź

Wojciech Lichota
Wojciech Lichota Software Development Manager

Moja przygoda z Pythonem rozpoczęła się ponad 12 lat temu i od tego czasu miałem okazję tworzyć w tym języku zarówno małe hobbistyczne projekty jak i duże korporacyjne systemy. W STX Next pracuję już ponad 8 lat. Pierwsze 6 lat byłem programistą, następnie w roli CTO przez 2 lata pomagałem wszystkim zespołom we wdrażaniu dobrych praktyk oraz podejmowaniu decyzji architektonicznych. W styczniu 2016 zgłosiłem się na ochotnika i rozkręcam nowe biuro STX Next w Łodzi. Każdą wolną chwilę pomiędzy obowiązkami managerskimi wykorzystuje na kodowanie oraz na dzielenie się wiedzą poprzez code review. Jednocześnie staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w świecie Pythona tak aby móc wesprzeć nasze zespoły w dostarczaniu naszym klientom nowoczesnych rozwiązań.

Łódź

Paweł Migacz
Paweł Migacz Python Developer

Do dziś pamiętam emocje towarzyszące mi, gdy pod koniec lat 80. pisałem swoje pierwsze programy w BASIC-u i assemblerze Z80 na kultowym komputerze ZX Spectrum. Wówczas zrodziła się moja pasja do tworzenia oprogramowania, która w końcu stała się także moją profesją. Swe zawodowe szlify zdobywałem poczynając od Perla i PHP, po drodze było trochę Javy, aż wreszcie odkryłem Pythona. Od razu polubiłem go za jego prostotę i czystość, a zarazem ogromne możliwości i wszechstronność. Dotychczas wykorzystywałem Pythona w projektach dla branży logistycznej, telekomunikacyjnej, finansowej i medycznej. Gdy STX Next otworzył biuro w Łodzi, natychmiast zgłosiłem się, bo wiem, że tutaj mogę uczestniczyć w wielu interesujących projektach i dzięki nim rozwijać się.

Współpraca: programista